Teltház volt az idei Brain Bar Budapesten is

7000 látogató Európa legnagyobb jövőfesztiválján

Három napig folyamatos teltház volt az idei Brain Bar Budapesten: az eseményre több mint 30 országból összesen hétezer látogató érkezett. A fesztivál sajátos formátumokkal a jövő legégetőbb témáit hozta el Budapestre: volt szó többek között a jövő városairól, a mesterséges intelligenciáról, a gyermeknevelés 21. századi kihívásairól és a bálnavadászat elleni küzdelemről is.

Június elsején nyitotta meg kapuit Európa legnagyobb jövőfesztiválja a budapesti Erzsébet téren. A szervezők az idei évben az eddigieknél is színesebb előadói palettával várták a jövő iránt érdeklődőket.

A fesztivál második napján a jövő városait érintő izgalmas kérdésekre keresték a választ magyar és külföldi előadók. A vállalkozások és a városok közös és összehangolt munkájának szükségessége mellett a városi közlekedésben rejlő lehetőségekről és kihívásokról, a városok fenntartható élelmiszer-ellátásáról, az innovatív technológia szerepéről is hallgathattak előadást az érdeklődők. Finn, cseh és magyar szemszögből is bepillanthattunk a várostervezés kulisszái mögé, emellett a turizmus és a város kapcsolatát is új szempontból ismerhettük meg.

A jövőfesztiválon olyan kiválóságok adtak elő, mint Toomas Hendrik Ilves, a digitalizációban éllovas Észtország volt államfője, aki a Brain Baron kiemelte: közelebb kell hozni egymáshoz a technológia és a politika világát. Arról, hogy miért a rovarok bizonyulhatnak a legfenntarthatóbb proteinforrásnak a bolygón, Megan Miller, a szöcskelisztet forgalmazó Bitty Foods alapítója beszélt. A Japánból érkező Tomotaka Takahashi saját robotshow-jával szórakoztatta a közönséget. George Friedman, magyar származású geopolitikai szakértő figyelmeztetett: készen kell állnunk a fegyveres konfliktusok, akár a III. világháború kirobbanásának lehetőségére is. A fesztivál programját egy igazi legenda, Kevin Kelly fellépése zárta: a jövőkutató felrajzolta, és segített értelmezni az életünket leginkább befolyásoló trendeket.

A csaknem 100 nemzetközi gondolkodó eszmefuttatását online is rengetegen követték világszerte: az élő stream több, mint 250 000 nézőt ért el, közel 60 különböző országban. A 2017-es Brain Baron 1000 diák és tanár vehetett részt ingyenesen a VIP-lista eltörlésének köszönhetően. Az esemény lebonyolításához mintegy 120 önkéntes járult hozzá az idei évben.

 

A Brain Bar Budapest olyan stratégiai partnerekkel büszkélkedhet, mint a Telekom, a KPMG, a Google és a BMW, az idei évben pedig a MOL Group, az E.ON és a világ legnagyobb alapkezelője, a BlackRock is csatlakozott a támogatók köréhez.

A háromnapos fesztivál összefoglaló videója elérhető itt.

Forrás: www.brainbar.com